Виробництво коробок досить затребуваний вид діяльності в зв'язку з ростом торгових мереж, виробництва, вимог до товару, в тому числі і до упаковки. Коробка служить одночасно як упаковкою, так і носієм реклами, оскільки марка (бренд), нанесена на неї, може працювати тривалий час.

Склеювання картонної упаковки є простим процесом і обладнання для нього також дуже просте. Проте, найчастіше воно потрібне друкарській промисловості.

Відмінності в обладнанні для склеювання картонних коробок здаються незначними, проте, ціни різняться в кілька разів. Так в чому ж різниця між дешевими і дорогими моделями та чи є потреба і в інших функціях?

 Моделі обладнання для склеювання картонної упаковки різняться за кількома параметрами:

 1. товщина матеріалу (класифікація обладнання відбувається по товщині картону, задіяного в роботі);
 2. формат аркуша (більший формат - дорожча вартість машини);
 3. можливість працювати з різними краями коробок (проста, з самоскладним дном, з подвійними стінками, чотирьох і шестигранні конструкції) та кількістю точок склейки;
 4. тиражність (кількість метрів в хвилину).

Важливе значення мають й інші фактори:

 1. маса;
 2. габарити;
 3. споживча потужність;
 4. спосіб подачі клею: форсунковий або дисковий.

Типи подачі клею також мають свої відмінності. Обмеження форсункової подачі полягають у використанні клею певної в'язкості, при цьому, в порівнянні з дисковою подачею, перша набагато економніша, за рахунок нанесення клею тільки в певних місцях. В обох випадках швидкість роботи агрегату не відрізняється.

Відмінності полягають і в можливості комплектування обладнання додатковими модулями (наприклад, для роботи з нестандартними конструкціями упаковки або для більшої кількості точок склейки).

В залежності від марки виробника і країни, обладнання відрізняється наступними характеристиками:

 1. рівень комп'ютеризації;
 2. комфортність настройки;
 3. якість металу (більш дешеве обладнання виробляється з матеріалів не дуже високої якості);
 4. культура складання устаткування (точність складання вузлів, акуратність), що впливає на його довговічність і якість виконуваної роботи;
 5. час переналагодження (при необхідності працювати з великою кількістю малих тиражів, час на переналагодження має бути максимально стислим).

Важливим моментом є ймовірність виникнення і тривалість можливих простоїв. Вони викликаються тривалою поломкою або переналагодженням. Наслідки простою можуть відбитися на прибуткові і призвести до втрати клієнтів. Важливо, щоб крім надійності обладнання, мала місце і наявність сервісної служби.

Потрібна допомога в підборі обладнання ?
НАШІ ПАРТНЕРИ: